Teploměr digitální Silikomart

Neohodnoceno
 
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 280,17 Kč bez DPH
339 Kč
Kód produktu 95 W2280
Kategorie Formy na čokoládu, pralinky
Položka byla vyprodána...
 

Digitální teploměr měří od -50°C do 300°C. Teploměr má praktickou funkci nastavení teploty. Jakmile tak čokoláda při temperování dosáhne požadované teploty teploměr zapípá. Při vaření můžete teploměr zavěsit za okraj hrnce. Nevkládejte do přímého ohně. 

Pokud rádi pracujete s čokoládou, tak teploměr bude patřit k základní výbavě. Přece jen je spolehlivější, než náš odhad teploty temperované čokolády. Jen správně vytemperovaná čokoláda bude mít vlastnosti, které od ní očekáváme. Teplota se liší podle použité čokolády, jiná teplota je u bílé, mléčné a hořké čokolády a proto je teploměr tak důležitý. Určitě bude i dobrým pomocníkem např. při rozpouštění živočišné želatiny, kdy se má teplota pohybovat okolo cca 50°C, při vyšší teplotě by pak želatina neztuhla. Teploměr se dá použít na měření teploty různých pokrmů, všude tam, kde máme dosáhnout určité teploty a nepřekročit ji. Použití je velice univerzální, může sloužit jen ke kontrolnímu měření hotových jídel v teplé kuchyni. Při měření teploty se nemá sonda dotýkat dna. Na teploměru se trvale zobrazuje aktuální teplota a další je nastavitelná. Teploměr má univerzální použití s volitelnou možností zvukového signálu. Sonda je opatřena umělohmotným krytem. Teploměr nám poslouží i jako minutka, kdy odpočítává navolený čas a upozorní zvukovým signálem.

Délka celého teploměru je 20 cm, samotné sondy 13 cm. Na zadní straně se zapíná a vypíná tlačítkem ON – OFF, tlačítkem MODE se zvolí buď funkce měření teploty, nebo timer (minutka) -odpočítávání času k nule. Teploměr má na zadní straně dva malé kulaté magnety a proto ho můžeme přichytit i dovnitř hlubšího hrnce nebo jiné vhodné nádoby. Tímto způsobem můžeme teploměr odložit kdekoliv, třeba i na chladničku apd. Na boční straně jsou dvě ovládací tlačítka pro nastavení teploty nebo pro nastavení času, dle zvolené funkce. Čas lze navolit v sekundách, minutách i hodinách. Přidržením tlačítka se jak čas, tak i teplota rychleji načítají. Třetí tlačítko slouží k zapnutí a vypnutí zvukového signálu při nastavené teplotě, nebo se tímto tlačítkem spustí nebo naopak stopne minutka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: